FOTO/ Notat e kuqezinjve, mësoni si u vlerësuan lojtarët për paraqitjen në fushën e lojës ndaj Kroacisë sipas statistikave

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 19, 2024 | 23:23

FOTO/ Notat e kuqezinjve, mësoni si u vlerësuan lojtarët për paraqitjen në fushën e lojës ndaj Kroacisë sipas statistikave

Shqipëria barazoi ndaj Kroacisë një ndeshje mbresëlënëse me emocione deri në sekondën e fundit të saj. Një paraqitje ku futbollistët dhanë gjithçka kishin në fushën e lojës, për të siguruar pikën e parë në Euro 2024.

shqiperia kombetarja

Sipas paraqitjes që kanë dhuruar lojtarët e skuadrës shqiptare, në bazë të statistikave të regjistruara sipas rolit, më poshtë është renditja e tyre për notën që kanë merituar sipas SOFASCORE.

Bie në sy se Strakosha ishte lojtari më i mirë me notën 8,6, i ndjekur nga Laçi i cili shënoi golin e parë me notën 7,8 si dhe më pas Gjimshiti e Ramadani me 7,1.

asddsadsadsaadsadsdas

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"