FOTO/ 4 ndërhyrje kirurgjikale, 8 herë kampioni i Botës në Moto GP tregon sesi duket krahu i tij

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 27, 2022 | 11:45

FOTO/ 4 ndërhyrje kirurgjikale, 8 herë kampioni i Botës në Moto GP tregon sesi duket krahu i tij

Mark Markez dhe Honda përshëndetën njëri-tjetrin pas garës së Italisë.

62b967adec4a1

Dhimbja në krahun e djathtë të ish-kampionit të botës në Moto GP ishte shumë e fortë, deri në atë pikë sa ishte i detyruar të kryente një operacion të katërt.

Gjatë një fotoje të publikuar në profilet e tij të rrjeteve sociale, Markez ka zbuluar dhe gjendjen e krahut, ku shihet që është ende i dëmtuar.

29-vjeçari spanjoll filloi rehabilitimin duke treguar se dëshiron të jetë sërish pjesë në garat e Moto GP.

Pas disa kohësh, 8 herë kampioni i botës do të ketë kontroll të ri, ku mund të jetë vendimtare për të kuptuar nëse Markez do të jetë ende në gjendje për të vijuar karrierën e tij.


BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"