Fitorja e Spanjës ndaj Italisë, ja si është situata në grupin e Shqipërisë para ndeshjeve të fundit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 20, 2024 | 22:56

Fitorja e Spanjës ndaj Italisë, ja si është situata në grupin e Shqipërisë para ndeshjeve të fundit

Grupi B i Euro 2024 ka mbyllur sot ndeshjet e dyta me sfidën mes Spanjës dhe Italisë, një duel që ka dekretuar dominimin e spanjollëve në këtë grup duke i siguruar kualifikimin e menjëhershëm.

silvinjo spaleti de la fuente dalic

Suksesi 1-0 i Spanjës, bën që iberikët të jenë matematikisht fitues të grupit me 6 pikët që kanë deri tani dhe të jenë më të qetë në sfidën e fundit ndaj Shqipërisë.

Ndërkohë, Italia mbetet në vendin e dytë me 3 pikë, ndërsa Shqipëria e treta me pikën e siguruar ndaj Kroacisë, ashtu si kjo e fundit .

NDESHJET E TRETA

Shqipëri-Spanjë

Kroaci-Itali

asddsasdadsadasdsadasads

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"