Finale për skuadrën e fundit që do të jetë pjesë e Superiores, ja kur luhet dueli mes Erzenit dhe Korabit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 29, 2023 | 21:36

Finale për skuadrën e fundit që do të jetë pjesë e Superiores, ja kur luhet dueli mes Erzenit dhe Korabit

Erzeni dhe Korabi do të luajnë me skuadrën e vendit të tetë në Superiore dhe takimi do të zhvillohet në stadiumin e klubit të renditur në vendin e tetë (Erzeni) më 3 qershor (“Niko Dovana”, Durrës).

superiore-1

Fituesi i kësaj ndeshjeje merr pjesë në Kategorinë Superiore në sezonin e ardhshëm, ndërsa humbësi në Kategorinë e Parë.

Në rast barazimi pas 90 minutave të kohës së rregullt, do të ketë kohë shtesë dy herë nga 15 minuta. Nëse edhe pas kohës shtesë do të ketë barazim, atëherë do të goditen nga 5 penallti për secilën skuadër.

FINALJA “PLAY OFF” 3 qershor

ERZENI-KORABI 17:00 (stadiumi “Niko Dovana”, Durrës)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"