EURO 2024/ Nuk ka surpriza të hidhura! Italia, Çekia dhe Sllovenia kualifikohen në Europian. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 21, 2023 | 0:45

EURO 2024/ Nuk ka surpriza të hidhura! Italia, Çekia dhe Sllovenia kualifikohen në Europian. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Kualifikueset e Europianit luajtën ndeshjet e parafundit të grupeve, me shumë skuadra që zbuluan fatet e tyre për sa i përket kualifikimit.

euro-2024

Përveç Shqipërisë, në fushë në Grupin E zbritën dhe Republika Çeke me Moldavinë. Çekëve triumfuan me rezultatin e pastër 3-0 duke vulosur kualifikimin.

Një tjetër duel që u prit me interes ishte ai i Grupit C mes Ukrainës dhe Italisë, të cilat janë të dyja me pikë të barabarta. “Axurrëve” u mjaftoi vetëm një barazim, duke siguruar mes vuajtjesh kualifikimin.

Kualifikimi u luajt edhe në Ljubljana mes Sllovenisë dhe Kazakistanit, e vlefshme për Grupin H, ishin Sllovenët atë që triumfuan me rezultatin 2-1, duke festuar.

Për sa i përket rezultateve të tjera. Irlanda e Veriut, Finlanda arritën të triumfonin, ndërkohë Maqedonia e Veriut i rrëmbeu një barazim prestigji Anglisë.

REZULTATET LIVE: 

GRUPI C

UKRAINË – ITALI 0-0

MAQEDONI E VERIUT – ANGLI 1-1

Bardhi 41′  / Kejn 59′

GOLI I KEJN: VIDEO

GOLI I BARDHIT: VIDEO

GRUPI E

SHQIPËRI – ISHUJT FAROE 0-0

REPUBLIKË ÇEKE – MOLDAVI 3-0

Doudera 14′ , Çori 72′ , Souçek 90′

GOLI I SOUÇEK: VIDEO

GOLI I ÇORIT: VIDEO

GOLI I DOUDERA: VIDEO

GRUPI H

IRLANDË E VERIUT – DANIMARKË 2-0

Price 60′, Çarles 81′

SAN MARINO – FINLANDË 0-2

Soiri 50′ , 58′

SLLOVENI – KAZAKISTAN 2-1

Sesko 41′, Verbiç 86′ / Orazov 48′

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI C

UKRAINË – ITALI 20:45

sadsdasdasdasdasda

MAQEDONI E VERIUT – ANGLI 20:45

asdsdaasdaadsdasda

GRUPI E

SHQIPËRI – ISHUJT FAROE 20:45

saddsadsasdasdasdadas

REPUBLIKË ÇEKE – MOLDAVI 20:45

ceki moldavi

GRUPI H

IRLANDË E VERIUT – DANIMARKË 20:45

irland e veriut Danimarke

SAN MARINO – FINLANDË 20:45

san marino finlande

SLLOVENI – KAZAKISTAN 20:45

slloveni kazakistan

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"