EURO 2024, KUALIFIKUESET/ 23 gola të shënuar! Lukaku realizon tripletë para syve të Ibrës, Çekia i jep leksion Polonisë! Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 25, 2023 | 0:17

EURO 2024, KUALIFIKUESET/ 23 gola të shënuar! Lukaku realizon tripletë para syve të Ibrës, Çekia i jep leksion Polonisë! Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 7 sfidat e vlefshme për kualifikueset e Europianit, teksa u shënuan plot 23 gola. Padyshim që vëmendja më e madhe ishte te supersfida mes Francës dhe Holandës që përfundoi me rezultatin 4-0. Ndërkohë që duele interesante ishin dhe ato mes Çekisë dhe Polonisë, dy skuadra rivale të Shqipërisë. Vendasit çekë i dhanë një “leksion” polakëve të Levandovskit duke i mposhtur me rezultatin 3-1, ndërkohë që Belgjika mposhtu Suedinë e Ibrës me rezultatin 0-3, të 3 golat për kombëtaren e Tedeskos u shënuan nga Lukaku.

euro 2024

Në duelet e tjera, Austria, Greqia dhe Serbia bënë detyrën duke fituar pa probleme. Dueli i vetëm i mbyllur në barazim ishte ai mes Moldavisë dhe Ishujve Faroe. Edhe këto dy skuadra bëjnë pjesë në grupin e Shqipërisë.

REZULTATET

GRUPI B

Gjibraltar-Greqi 0-3

Masuras 12′ , Siopis 45′ , Bakasetas 58′ 

Francë-Holandë 4-0

Grizman 2′ , Upamekano 8′ , Mbape 21′ , 88

GOLI I DYTË I MBAPE: 

GOLI I MBAPE:

GOLI I GRIZMAN:

GOLI I UPAMEKANO:

GRUPI G

Serbi-Lituani 2-0

Tadiç 16′ , Vlahoviç 53′ 

GRUPI F

Austri-Azerbajxhan 4-1

Sabicer 28′, 50′; Gregoritsç 30′, Baumgartner 69′ / Mahmudov 64′ 

Suedi-Belgjikë 0-3

Lukaku 36, 49′, 83′ 

GOLI I TRETË I LUKAKUT:  

GOLI I DYTË I LUKAKUT:

GOLI I LUKAKUT: 

GRUPI E

Moldavi-Ishujt Faroe 1-1

Nikolaesku 86’/ Mikelsen 28′ 

Republika Çeke-Poloni 3-1

Krejçi 1′ , Cvancara 3′, Kuchta 64′  / Szyanski 87′ 

GOLI I SZYANSKIT: 

GOLI I KUCHTA: 

GOLI I KREJÇIT:

GOLI I CVANCARAS:

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI B

Gjibraltar-Greqi

ssdasdsadasdsad

Francë-Holandë

ssdsadsad

GRUPI G

Serbi-Lituani

sdfsdfsdsdfsdf

GRUPI F

Austri-Azerbajxhan

asdsaddsasdadassadsad

Suedi-Belgjikë

sdffsdsffsfsdfdf

GRUPI E

Moldavi-Ishujt Faroe

asddsdaadsdsasda

Republika Çeke-Poloni

zxcxzczxc

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"