“Ëndrra vazhdon!”- Kombëtarja kuqezi barazoi 2-2 ndaj Kroacisë, Albin Kurti: Çfarë Shqipërie! Atmosferë që nuk përsëritet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 19, 2024 | 20:34

“Ëndrra vazhdon!”- Kombëtarja kuqezi barazoi 2-2 ndaj Kroacisë, Albin Kurti: Çfarë Shqipërie! Atmosferë që nuk përsëritet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reguar pas barazimit të Shqipërisë përballë Kroacisë në ndeshjen e sotme për Euro 2024.

laci gjasula

“Ëndrra vazhdon!”, është shprehur Kurti në një reagim në rrjetet sociale, ndërsa shton më tej se kjo e sotmja ishte një “atmosferë që nuk përsëritet me lojë të bukur futbolli”.

Rrgimi i plotë

Çfarë Shqipërie që na mbush ndjenja dhe entuziazëm! Pjesa e parë ishte e jona. Pjesa e dytë e Kroacisë. Në fund u ndamë me nga një pikë secila.

Atmosferë që nuk përsëritet me lojë të bukur futbolli.

Ëndrra vazhdon!

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"