EMRAT/ Përfundon “Maratona e Tiranës”, në garë mbi 4.000 vrapues nga Shqipëria dhe bota. Ja cilët janë fituesit sipas kategorive

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 22, 2023 | 16:11

EMRAT/ Përfundon “Maratona e Tiranës”, në garë mbi 4.000 vrapues nga Shqipëria dhe bota. Ja cilët janë fituesit sipas kategorive

Ka përfunduar Edicioni i 7-të i “Maratonës së Tiranës”, ku 4700 pjesëmarrës, jo vetëm nga Shqipëria, por edhe nga 47 vende të ndryshme të botës morën pjesë në disa kategori, 10 km, 21 km, si dhe maratona e plotë 42 km.

f31e26f2-2072-4f2d-bf7c-07204d8e1867

“Maratonës së Tiranës” u bashkuan edhe kategori si We Too, me 22 garues, që u nisën nga sheshi “Skënderbej” për të përshkruar 2.3 km.

Në përfundim të kësaj sfide, janë shpallur edhe fituesit që arritën të triumfonin mes mijëra vrapuesve të tjerë.

FITUESIT SIPAS KATEGORIVE:

42 kilometra
Femra
1 Natalia Semenovych
2 Hellen Jepkosgei Kimutai
3 Sonia Cekini

Meshkuj
1 Ezekiel Kipkorir
2 Laban Cheruiyot
3  Hosea Kiplagat Tuei

376d29d5-af4e-4311-baf0-e7f82272528d

21 kilometra
Femra
1 Luiza Gega
2 Glorius Jepkirui
3 Ronah Nyaboke Nyabochoa

Meshkuj
1 Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo
2 Kennedy Kimutai Kaptila
3 Nicolo Bedini

10 kilometra
Femra
1 Gresa Bakraci
2 Redia Dauti
3 Anila Skora

a835ac06-50d2-4f2d-ac2b-7ddce58d5853

Meshkuj
1 Panagiotis Karaiskos
2 Bledar Mesi
3 Krzysztof Szymanowski

42 km shqiptare
1 Ilir Këllezi
2 Renato Dorzi
3 Altin Vorpsi

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"