EKSKLUZIVE/ Kampioni i Botës Abakarov nuk fsheh emocionet: Ëndrra ime u bë realitet nga ata të cilët deshën që të përfaqësoja këtë vend të bukur

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 17, 2022 | 22:23

EKSKLUZIVE/ Kampioni i Botës Abakarov nuk fsheh emocionet: Ëndrra ime u bë realitet nga ata të cilët deshën që të përfaqësoja këtë vend të bukur

Një ëndërr që bëhet realitet. Kështu e përshkruan Zelimkhan Abakarov fitoren e titullit Kampion Bote në mundje duke përfaqësuar Shqipërinë në Botërorin që po zhvillohet në Beograd. Mundësi 29-vjeçar i lindur në Dagestan, prej fillimit të këtij viti përfaqëson Shqipërinë dhe sot i dha ngjyrave kuqezi medaljen e artë historike.

abakarov

“Kjo fitore ndehet me këdo që ka qenë me ne dhe jam shumë i lumtur sonte, pasi për mua është një ëndërr që bëhet realitet”, u shpreh Abakarov për “Panorama Sport” pas këtij triumfi të jashtëzakonshëm, për të cilin kishte dhënë sinjale prej kohësh pasi më parë ka fituar të artën edhe në Lojërat Mesdhetare.

abakarov

Një ëndërr të realizuar për të cilën ai ka falënderuar ata që insistuan që mundësi çeçen, të arrinte të përfaqësonte Shqipërinë në arenën ndërkombëtare dhe për herë të parë të mund të tregonte vlerat e tij në skenat më të rëndësishme të këtij sporti. “Kjo ëndërr u bë realitet nga njerëzit të cilët deshën që unë të përfaqësoja këtë vend të bukur. Faleminderit Federatës dhe presidentit Sahit Prireni”, deklaroi ai.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"