Edicioni i 84-t i Superiores ul siparin, ja të gjitha verdiktet 

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 29, 2023 | 21:21

Edicioni i 84-t i Superiores ul siparin, ja të gjitha verdiktet 

Edicioni i 84-t i Kategorisë Superiore, uli siparin ditën e sotme, ku u luajtën 5 duelet e vlefshme për javën e 36-të. Me triumfin 2-0 ndaj Teutës, Partizani i Xhovani Kolelës u shpall kampion për hërë të 17-të, ndërkohë që Tirana, Egnatia dhe Vllaznia, ishin 3 skuadrat që siguruan nga një biletë për në Kupat e Europës.  

topat-fshf-superiore

Për sa i përket pjesës tjetër, Laçi, Teuta dhe Kukësi, u pozicionuan në mesin e artë të renditjes, duke siguruar qëndrimin edhe për sezonin tjetër, teksa Bylisi është skuadra që shoqëron Kastriotin për në Kategorinë e Parë. Për sa i përket Erzenit, skuadra shijakase u renditit në vendin e 8-të, teksa tashmë e pret dhe një finale tjetër, për mbijetesën, teksa do të përballet me Korabin e Kategorisë së Parë.  

REZULTATET E JAVËS SË FUNDIT: 

Bylis-Vllaznia 1-2

Lajthia 36’/ Jonuzi 37′, Latifi 66′

Egnatia-Kukësi 0-1

Sh. Taipi 55′

Erzeni-Tirana 1-2

Ademi 39′ / Haxhiu 36′, Abazaj 90+7′

Laçi-Kastrioti 3-0

Sali (A.G) 28′, Ujka 72′, 90+1′

Partizani-Teuta 2-0

Rrapaj 39′, Cara 90+7′

RENDITJA:   

RENDITJA

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"