E njeh më mirë nga të gjithë Italinë, Elseid Hysaj i padiskutueshëm kundër “axurrëve”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 12, 2024 | 12:37

E njeh më mirë nga të gjithë Italinë, Elseid Hysaj i padiskutueshëm kundër “axurrëve”

Edhe pse Silvinjo ka 26 lojtarë në dispozicion në stërvitje, janë vetëm 13 ata që janë përballur një herë të vetme me kombëtaren italiane në karrierën e tyre:

Capture

Berisha, Hysaj, Abrashi, Ajeti, Strakosha, Ismajli, Kumbulla, Mihaj, Bajrami, Broja, Asllani, Laçi, dhe Ramadani.

Ndërkohë, Elseid Hysaj është lojtari i vetëm që ka luajtur në të katërta përballjet që Shqipëria ka zhvilluar me Italinë e pas tij vjen Etrit Berisha, me tri ndeshje.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"