Dueli Shqipëri-Spanjë, superkompjuteri i OPTA parashikon shanset e kuqezinjve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 24, 2024 | 0:12

Dueli Shqipëri-Spanjë, superkompjuteri i OPTA parashikon shanset e kuqezinjve

Spanja tashmë ka kaluar në fazën eliminatore të Euro 2024 si fituese e grupeve, por a do t’i bashkohet Shqipëria nga Grupi B? Superkompjuteri i OPTA-s ka bërë së fundmi parashikimin për sa i përket duelit mes kuqezinjve dhe iberikëve.  

albania-v-spain-banner

Nëpërmjet një programi të sofistikuar të dhënash, është simuluar disa herë dhe janë përcaktuar përqindjet. 

 albania-v-spain-opta-prediction-1024x1024

Spanja është favorit i madh për të përfunduar Grupin B me pikët maksimale, duke mposhtur Shqipërinë në 73.2% të simulimeve para ndeshjes të superkompjuterit OPTA. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"