Dëmtim i rëndë për Alvaro Moratën, sulmuesi shpërthen në lot dhe rrezikon duelin ndaj Interit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 11, 2024 | 23:49

Dëmtim i rëndë për Alvaro Moratën, sulmuesi shpërthen në lot dhe rrezikon duelin ndaj Interit

Situatë alarmante tek Atletiko Madrid, përpara ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Interit që do të zhvillohet më 20 shkurt. 

Screenshot_8-13-780x439

Gjatë duelit të ditës së sotme në La Liga kundër Seviljas, Alvaro Morata u detyrua të largohej nga fusha për shkak të një problemi në gjurin e djathtë pas një përplasjeje të ashpër kundër Soumare. 

8a65c52a0fe04e1685f5050ffb36f3fd

Ish-sulmuesi i Juventusit dhe Realit, u ul në stol teksa shpërtheu në lot, duke lënë të kuptohet që dëmtimi i tij do të jetë serioz. 

GGFfdH2XsAE7oBZ

Gjendja e tij do të duhet të rivlerësohet qartë në orët e ardhshme, por shprehja e tij dhe shqetësimi në fytyrat e shokëve të skuadrës dhe anëtarëve të stafit mjekësor të “Colchoneros” tregojnë se Moratës mund t’i duhet të qëndrojë për një kohë të gjatë jashtë fushave të blerta.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"