Administratori i Milanit: Duam stadium të ri, “San Siro” pa standarde

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 1, 2024 | 18:25

Administratori i Milanit: Duam stadium të ri, “San Siro” pa standarde

Xherri Kardinale përmend bashkëpunime me Interin, ndërkohë që Bashkia Milano synon të mbajë ekipet në “San Siro”.

furlani

Duket sikur krejt ndryshe e mendon Xhorxho Furlani që në cilësinë e administratorit të “Djallit” ka deklaruar: “Duke parë nga e ardhmja, plani i klubi tonë përfshin vazhdimin e rrugëtimit tonë ndërkombëtar të zgjerimit në Lindjen e Mesme dhe Amerikë, së bashku me projektin ambicioz të një stadiumi të ri.

Stadiumi ynë aktual, me moshën dhe kufizimet e tij, nuk i plotëson më standardet e nevojshme për të ofruar një përvojë optimale për tifozët tanë. Qëndrimi i klubit për stadiumin është i qartë, pasi kemi folur me kryebashkiakun e Milanos, për të cilin kemi një vlerësim dhe respekt të fortë, por prioriteti është projekti në San Donat.

Për të qenë konkurrues me klubet e tjera, sidomos ato angleze, duhet bërë një hov përpara në aspektin tregtar dhe në këtë aspekt stadiumi privat do të ishte thelbësor”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"