“OJQ mbush autobusë me njerëz e bjer në Kosovë”- Haradinaj shqiptarëve që s’janë prekur nga tërmeti: Mashtrim! S’çojmë asnjë me avion në Gjermani

| 20:17
SHPËRNDAJE

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë thirrje për koordinim në lidhje me dërgimin e personave të prekur nga tërmeti në Kosovë.

Pas homazheve pranë shtatores së ish-presidentit Ibrahim Rugova, me rastin e ditëlindjes së tij, Haradinaj tha se nuk është e vërtetë se nga kampi i dërgojnë me avion në Gjermani. Është mashtrim, theksoi kreu i qeverisë Kosovare.

haradinaj

U bëj thirrje qytetarëve që nuk janë prekur nga tërmeti të mos vijnë në Kosovë. Nuk është e vërtetë që ata që hyjnë në parkun gjerman do t’i çojmë në Gjermani, është mashtrim ky. Kushdo që vjen në këtë kamp do të ketë përkujdesjen e nevojshme se ne jemi vllazën, por nuk është e vërtetë që prej aty i ngarkojmë në avionë dhe i çojmë në Gjermani. Shkojnë këngëtarë aty mbushin automjetin, dhe e lëshon në Prishtinë dhe thonë që ta bëjmë emergjencë. Ose shkojë OJQ, mbush automjet me njerëz dhe bjer këndej. Avash, duhet një koordinim”, tha Haradinaj.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.