Ndërtimet te Parku, Agron Llakaj i këndon Veliajt: Na dole rrotë k…

SHPËRNDAJE

Humoristi dhe aktori Agron Llakaj i ka kënduar një këngë labe ditën e djeshme kreut të Bashkisë Tiranë, Erion Veliajt.


Tiranes ç’i pane syte – Alpazar by gazeta-panorama

Bëhet fjalë për ndërtimin e këndit të lojërave te Parku i Liqenit, ku Llakaj në emisionin e tij “Alpazar” këndoi së bashku me një kor për Veliajn, për të cilin thuhet se edhe me origjinë është nga Vlora.

Në këngët që i kushtohet kryebashkiakut, bien në sy vargjet: “O Erion o djalë për së mbari, na dole edhe ti rrotë k…”.

 

Te lidhura

 

3 KOMENTET

Comments are closed.