31 Gusht, 2023

Galaxy Z Flip5 dhe Galaxy Watch6: Shoqëruesit perfekt në krijimin e një rutine më të shëndetshme


Me mbarimin e verës, të gjithë dëshirojnë ti rikthehen rutinës së tyre të mëparshme, duke u fokusuar më shumë te mirëqënia dhe shëndeti. E nëse prej kohësh keni dëshirë të provoni gjëra të reja, atëherë keni klikuar artikullin e duhur.

samsung

Më poshtë do të listojmë disa nga aktivitetet më zbavitëse, por edhe mjaft efikase për sa i përket rezultateve pozitive që ato sjellin në shëndetin tuaj fizik por edhe atë mendor. Për këtë, Samsung u përshtatet nevojave të konsumatorëve, duke ofruar teknologji inovative nëpërmjet pajisjeve të prezantuara së fundi, përkatësisht Galaxy Z Flip5 dhe Galaxy Watch6, të cilat përbëjnë kombinimin ideal. Kur zotëroni një ekosistem Samsung Galaxy, ju keni akses të lehtë në përfitimet ekskluzive si Auto Switch apo App Continuity, të cilat ju ndihmojnë të përdorni lehtësisht pajisje të shumta Galaxy të ndërlidhura. Zotërimi i një ekosistemi Galaxy jua lehtëson jetën pavarësisht nëse jeni duke punuar apo duke u argëtuar.

1

Balanconi ditën tuaj më së miri

Duke ditur rëndësinë që ka sporti për shëndetin, të gjithë synojnë të kenë një stil të shëndetshëm jetese. Një nga aktivitet fizike më klasike mbetet çiklizmi. Nëse nuk e mbani mend herën e fundit që i keni dhënë biçikletës mos u shqetësoni. Askush nuk e harron të pedalojë nëse ka mësuar një herë. Merrni biçikletën tuaj për një xhiro rreth qytetit ose eksploroni zona të reja. Çiklizmi nuk është vetëm një stërvitje e shkëlqyer, por edhe një mënyrë e shkëlqyer për të zbuluar vende të reja.

Nëse ecja në natyrë apo vrapimi në parkun e qytetit është një nga aktivitetet tuaja të preferuara me seria e re Galaxy Watch6 ju nuk keni më të lehtë pë të monitoroni shëndetin tuaj, jo vetëm kur kryeni aktivitet fizik por 24 orë në ditë, në mënyrë që të arrini qëllimet tuaja më lehtë. Falë veçorisë së re ‘Personalized Heart Rate Zone’, e cila analizon aftësitë fizike individuale dhe ndihmon përdoruesit të vendosin qëllimet e tyre bazuar në aftësinë e tyre – nga djegia e yndyrës deri tek stërvitjet me intensitet të lartë. Këto pajisje inteligjente arrijnë ta analizojnë trupin tuaj brenda dhe jashtë, falë sensorëve premium BIA, duke ju ofruar përvoja premium.

2

Për më tepër, nësë duam të krijojmë një rutinë të shëndetshme, duhet të pranojmë se aktiviteti më i mirë është një rutinë gjumi e mirë. Seria Galaxy Watch6 ofron analiza të thella të faktorëve të rezultatit të gjumit (Sleep Score Factors ) si koha totale e gjumit, cikli i gjumit, koha e zgjimit, plus rikuperimi fizik dhe mendor – për të ndihmuar përdoruesit të kuptojnë cilësinë e gjumit çdo natë. Për më tepër, Galaxy Watch6 ofron Sleep Consistency që tregon se sa të qëndrueshme janë koha e gjumit dhe zgjimit të përdoruesit, dhe një ‘Sleep Animal Symbol’ që përfaqëson llojin e tyre të gjumit.

3

Për të arritur balancën në një ditë të ngarkur, seria e re Galaxy Z Flip5 është smartphoni ideal për ju.Galaxy Z Flip5 sjell një dimension të ri të telefonave inteligjentë me një dizajn revolucionar të palosshëm, i cili është krijuar për t’u përshtatet lehtësisht në çdo xhep, duke  e mbajtur mjaft lehtë me vete edhenëse jeni duke vrapuar. Risia e Galaxy Z Flip5 është padyshim Flex Window i ri 3,4”nga ku mund tju përgjigjeni mesazheve, telefononi, kontrollo motin, paguani, etj; pa e shpalosur telefonin nëse jeni në punë apo gjatë aktiviteti tuaj fizik. Për më tepër, Flex Window i ri ofron më shumë opsione personalizimi, duke përfshirë orët informative dhe grafike që mund të përputhen me modelin e fushës orës Galaxy Watch6.

Këto pajisje janë kombimi fantastik për të shijuar edhe pasionet. Me ndihmën e Galaxy Watch6, mund ta kontrolloni më lehtë kamerën e Galaxy Z Flip5 në distancë, direkt nga kyçi i dorës, duke ju dhënë mundësinë të eksperimentoni me fotografitë e shkrepura nga kënde të ndryshme.

Për të mësuar më shumë rreth ekosistemit të pajisjeve të preznatuara së fundmi nga Samsung, vizitoni linkun.

4

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al