2 Korrik, 2022

Karriera e Ricky Martin në rrezik? Ish- menaxherja padit këngëtarin latin për shumën marramendëse


Ricky Martin është paditur nga ish-menaxherja e tij, Rebecca Drucker , e cila pretendon se këngëtari i detyrohet asaj një shumë prej 3 milionë dollarë.

Padia u ngrit në Gjykatën Qendrore të Qarkut në Los Anxhelos, me ekipin ligjor të Drucker duke deklaruar se Martin “refuzoi plotësisht t’i paguante Rebeccës miliona dollarë që ai i detyrohej asaj”.

Ajo pretendon se pas një pauze dyvjeçare, Martin e telefonoi në maj 2020 kur “jeta e tij personale dhe profesionale ishin në trazira absolute”.

Paditësja thotë se ajo ndihmoi të kthente jetën dhe karrierën e tij në këngë duke i siguruar kontrata regjistrimi, miratime dhe duke i fituar miliona dollarë falë një turneu në Amerikën e Veriut me Enrique Iglesias .

E shpëtoi nga akuza kërcënuese për karrierën

Drucker thotë gjithashtu se ajo e ndihmoi Martinin të lundronte në një akuzë të mundshme për përfundimin e karrierës duke i gjetur atij një ekip ligjor efektiv.

Pavarësisht se e ndihmoi atë, Drucker thotë se Martin ishte i pandershëm dhe manipulues dhe e kishte mashtruar atë nga 3 milionë dollarë komision përpara dorëheqjes së saj në prill 2022.

Drucker thotë se kur ajo i kërkoi Martinit paratë e saj, artisti e kërcënoi dhe i kërkoi të nënshkruante një marrëveshje konfidencialiteti, të cilën ajo e refuzoi. Ajo tani po padit Martinin për 3 milionë dollarë, plus dëmshpërblim.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al