Zyrtare/ Spanja emëron trajnerin e ri pas shkarkimit të Lopeteguit

SHPËRNDAJE

Do të jetë Fernando Heirro trajneri i ri që do të drejtojë Spanjën në Kupën e Botës. Pas shkarkimit të Lopeteguit, presidentin i Federatës Spanjolle të Futbollit, i ka besuar stoli, ish-kapitenit, Hierro, i cili mbante postin e drejtorit sporti.

GettyImages-966990294-780x439

Dy kandidatet

Spanja shkarkoi trajnerin Julien Lopetegui, 1 ditë para startit të Botërorit, pasi drejtuesit e Federatës së Futbollit u ndjenë të tradhtuar nga tekniku, i cili ditën e djeshme u zyrtarizua si trajneri i ri i Realit.

GettyImages-966990294-780x439

Dy emrat e para që shihen si kandidatët e mundshëm për të marrë drejtimin e skuadrës iberike në këtë situatë emergjente janë trajneri i U-21, Alber Celades dhe drejtori sportiv Fernando Hierro.

GettyImages-458445044

Ndeshjen e parë në eventin më të rëndësishëm të globit, Spanja do ta luajë ditën e premte ndaj Portugalisë, teksa pritet me mjaft interes të mësohet kush do të jetë trajneri i ri.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakDikur inxhinier, sot punon si “eskort” dhe ju merr grave 1200 paund për çdo natë
Artikulli tjetërTë gjithë sytë nesër nga Botërori, por ja çfarë parashikohet të ndodhë ditën e parë

S'KA KOMENTE

Comments are closed.