ZYRTARE/ Nuk ka më dyshime, ja kur luhet ndeshja Inter-Sasuolo

Mar 24, 2021 | 14:03
SHPËRNDAJE

Tashmë është zyrtare, Inter-Sasuolo do të rikuperohet më 7 prill, duke filluar nga ora 18:45. Ndeshja do të luhet në të njejtin orar me Juventus-Napoli, në mënyrë që të mos ketë përplasje me Ligën e Kampioneve.

Lukaku.Skriniar.Inter.2020.21.pugno.750x450

Pra, në rinisje pas pauzës, Interi do të luajë 3 ndeshje çdo 8 ditë. Mund të shtyhej edhe për më 14 prill, por do të nënkuptonte zhvillimin çdo tri ditë përpara transfertës në Napoli. Me rikthimin nga pauza, për zikaltrit parashikohet një “tur force” që, përfshirë rikuperimin kundër Sasuolos, do të parashikojë plot 6 ndeshje çdo 23 ditë.

Duke nisur nga sfida e së shtunës, 3 prill, ndaj Bolonjës (ora 20:45 në “Dall’Ara”), ku sipas informacioneve aktuale në radhët e kuqebluve do të mungojë Rodrigo Palasio.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/