ZYRTARE/ Nuk ka më dyshime, Cikalleshi firmos në Superligë, por vetëm në huazim

SHPËRNDAJE

Tashmë nuk ka më dyshime. Sokol Cikalleshi do të jetë pjesë e Superligës turke edhe për sezonin e ri, pasi edicionin e kaluar u rrëzua me skuadrën e Osmanlisporit.

cikalleshi

Siç ishte lajmëruar edhe ditën e djeshme nga mediat turke, sulmuesi i Kombëtares ka firmosur ditën e sotme për skuadrën e Goztepes, ku për një sezon do të jetë në huazim. Ky ishte vendim i skuadrës së Osmanlisporit, që nuk donin ta shisnin, por vetëm ta huazonin në elitë për këtë sezon.

Cikalleshi shënoi 8 gola në 29 ndeshje, në sezonin e kaluar, dhe tashmë tek Goztepe kanë shpresa të mëdha për kavajasin, për të qenë një pikë referimi në sulmin e tyre.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakUshqimet më të mira për një jetë seksuale perfekte
Artikulli tjetër“Të prisja më sportiv se takove Ronaldon”, Rama i përgjigjet biznesmenit: Ditën që nuk do të befasohesh më, unë....

S'KA KOMENTE

Comments are closed.