ZYRTARE/ Kontratë 5-vjeçare, mesfushori e mbyll me Barcelonën

Jul 10, 2021 | 15:28
SHPËRNDAJE

Mesfushori i Barcelonës, Karles Alenja është zyrtarisht një lojtar i Getafes. Spanjolli i cili ishte i huazuar tek skuadra e Getafes që nga muaji janar i këtij viti është bërë zyrtarisht një lojtar i tyre prej 5 sezonesh pas firmës në kontratë.

karlos alenja

Këtë lajm e ka zyrtarizuar vetë klubi blaugrana ku e falënderon futbollistin për kontributin e dhënë. Gjatë sezonit të kaluar 23-vjeçari u aktivizuar 5 sfida me Barcelonën dhe 22 ndeshje me skuadrën e Getafes.

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura