ZYRTARE/ Do të zhvillohet në muajin qershor, qeveria e futbollit vendos anulimin e kompeticionit në shtetin e njohur

May 21, 2021 | 11:30
SHPËRNDAJE

Organi drejtues i futbollit në Amerikën e Jugut, “CONMEBOL” ka zyrtarizuar me një komunikatë zyrtare se Kupa e Amerikës nuk do të zhvillohet në Kolumbi.

CONMEBOLL

Qeveria kolumbiane dhe Organi drejtues i futbollit në Amerikën e Jugut, “CONMEBOL” kishin kërkuar shtyerjen e ndeshjeve të muajit nëntor, por CONMEBOL ka cituar në deklaratën zyrtare se u anuluan për arsye të kalendarit të ngjeshur të ligave të ndryshme për klubet ndërkombëtare.

Pas anulimit së zhvillimit të këtij kompeticioni në Kolumbi, tani më thuhet se Kupa e Amerikës mund të zhvillohet në Argjentinë.

com

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/