ZYRTARE/ Arrihet marrëveshja me Çelsin, Milani firmos për 4 vite me…

Jun 17, 2021 | 14:23
SHPËRNDAJE

Fikajo Tomori është zyrtarisht lojtari i Milanit. Kuqezinjtë kanë arritur marrëveshjen me Çelsin, për të blerë kartonin e lojtarit.

TOMORI GOLI

Mbrojtësi luajti i huazuar për 6 muaj te italianët, ku tregoi paraqitje të shkëlqyera, që bindën drejtuesit për ta blerë kartonin e tij.

Kanë mjaftuar gjashtë muaj në nivel të lartë për të bindur klubin që të mbështetet tek ai. 28 milionë euro i kanë kaluar Çelsit për të firmosur marrëveshjen. Tomori do të firmosë një kontratë deri në vitin 2025.

Është blerja e dytë e verës kuqezi pas portierit francez Majk Manja, i transferuar nga Lila për të zëvendësuar Donarumën (drejt PSG-së).

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/