Zjarr në pyllin me pisha në Fier, flakët përhapen me shpëjtësi nga era e fortë! Pritet ndërhyrja nga ajri (VIDEO)

Sep 27, 2023 | 17:49
SHPËRNDAJE

Një zjarr ka rënë gjatë ditës së sotme në pyllin me pisha në Pishporo të Fierit.

nhhh

Sipas burimeve për Panorama TV, bëhet me dije se flakët po vijojnë të përhapen me shpëjtësi, të favorizuara edhe nga era e fortë.

Mësohet se në vendngjarje ndodhen 7 mjete zjarrfikëse, 3 te Fierit, 1 e Rroskovecit, 1 e Divjakës, 1 e Lushnjës, 1 e kompanisë Alpetrol si dhe dy autobote uji.

Sipas prefektit Lefter Shehaj i cili ndodhet pranë vatrës së zjarrit për të monitoruar nga afër situatën, bëhet me dije se pritet ndërhyrje nga ajri pasi terreni i veshtirë dhe zjarri në kurorën e pishave e veshtirëson ndërhyrjen e zjarrfikëseve.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura