Zgjedhjet lokale, Gjykata Kushtetuese vendos datën se kur do të shqyrtohet çështja

May 26, 2021 | 17:44
SHPËRNDAJE

Gjykata Kushtetuese ka caktuar datën se ku do të zhvillohet seanca plenare për zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019.

Gjykata Kushtetuese shqiptare mars 2021

Sipas News24, Kushtetuesja ka caktuar datën 23 qershor, për seancën plenare ku do të shqyrtohen zgjedhjet lokale.

Kujtojmë që Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste i bojkotuan zgjedhjet, duke mos marrë pjesë në asnjë bashki të vendit.

Këta të fundit e kanë çuar çështjen në Gjykatën Kushtetuese, duke i kërkuar këtyre të fundit, shpalljen e pavlefshmërisë së tyre dhe ripërsëritjen.

© Panorama.al

Te lidhura