Zgjedhjet e 25 prillit/ Këshilli i Atlantikut përgëzon Ramën për mandatin e tretë, ja porosia që ka për opozitën

Apr 30, 2021 | 20:03
SHPËRNDAJE

Delegacioni i stafeve drejtuese të Senatit të Kongresit Amerikan dhe Këshillit të Atlantikut (NAC) i kryesuar nga Zv/Presidenti Ekzekutiv i NAC, Damon Wilson ka përgëzuar kryeministrin Edi Rama për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit.

rama 89888

Në deklaratë theksohet se mezi ekipi i Këshillit të Atlantikut mezi pret që të punojë me qeverinë dhe opozitën për të thelluar aleancën tonë.

Reagimi i plotë:

Urime për Shqipërinë dhe kryeministrin Edi Rama për fitimin e një mandati të tretë të paprecedentë. Ekipi i ACEurope dhe BalkansForëard mezi pret që të punojë me qeverinë dhe opozitën për të thelluar aleancën tonë, për të mbështetur prosperitetin dhe demokracinë e Shqipërisë dhe për të çuar përpara integrimin rajonal dhe pranimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

© Panorama.al

Te lidhura