Zbulohet memorandumi që firmosi Trump para largimit/ Zgjatet mbrojtja e Shërbimit Sekret për fëmijët e tij

| 20:13
SHPËRNDAJE

Para se të largohej nga detyra, ish-Presidenti i SHBA-ve Donald Trump nënshkroi një memorandum.

tr

Sipas memorandumit, shtrihet me 6 muaj mbrojtja e Shërbimit Sekret të SHBA-ve për të gjithë fëmijët e Trump-it. Lajmi bëhet me dije nga një zyrtar i lartë amerikan, citon CNN.

Zakonisht, mbrojtja vlen për fëmijët deri në moshën 16 vjeç, por duke nënshkruar memorandumin, Shërbimi Sekret i SHBA do të mund të sigurojë mbrojtje për të gjithë fëmijët e tij.

Sjellim në vëmendje që Donald Trump mungoi sot në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të ri Joe Biden. Donald Trump, në një fjalim lamtumire të bërë publik të martën tha: “Këtë javë, ne përurojmë një administratë të re dhe lutemi për suksesin e saj në mbajtjen e Amerikës të sigurt dhe të begatë”.

“Ne i shprehim urimet tona më të mira dhe gjithashtu duam që ata të kenë fat, një fjalë shumë e rëndësishme”, shtoi ai.

US President Donald Trump and First Lady Melania Trump meet Ivanka Trump (2nd R), husband Jared Kushner (R), their children, Eric (C-R) and Donald Jr. (C-R) and Trump family members stand on the tarmac at Joint Base Andrews in Maryland as they attend US President Donald Trump's departure on January 20, 2021. - President Trump travels to his Mar-a-Lago golf club residence in Palm Beach, Florida, and will not attend the inauguration for President-elect Joe Biden. (Photo by ALEX EDELMAN / AFP) (Photo by ALEX EDELMAN/AFP via Getty Images)

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.