Zbulohet kërkesa e parë e Inzagit për Interin e tij të ri, trajneri italian synon titullarin e Lacios

Jun 6, 2021 | 14:04
SHPËRNDAJE

Trajneri i ri i Interit, Simone Inzagi ka rifilluar punën për të skicuar formacionin tek skuadra e re e tij.

Italy: Serie A : SS Lazio beat Brescia Calcio Adam Marusic (Lazio) in action during the Serie A match between SS Lazio a

Sipas asaj që raporton e përditshmja sportive italiane “Corriere dello Sport”, tekniku italian ka filluar kërkesat e para në merkato ku në krye të listës së dëshirave është ish-lojtari i tij tek Lacio, Adam Maruziç.

28-vjeçari malazez është një nga lojtarët e preferuar të Inzagit ku do të synojë fort për të nëse Ashraf Hakimi do të largohet që në këtë sesion të merkatos për të rregulluar bilancet e klubit.

Maruziç në këtë sezon me skuadrën e Lacios është aktivizuar në total në 46 sfida nga ku ka mundur të realitojë 2 gola dhe të dhurojë 5 asist.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura