Zbulohet kalendari i Botërorit “Katar 2022”, ja në cilat data do të luhen sfidat më të nxehta

Apr 1, 2022 | 21:29
SHPËRNDAJE

PANORAMA SPORT/ Botërori “Katar 2022” ka zbuluar se në cilat data do të luhen ndeshjet e grupeve, ku sigurisht që spikatin emrat më të mëdhenjë në këtë kompeticion.

katar-2022-boterori

Supersfida midis Spanjës dhe Gjermanisë do të luhet në datën 27 nëntor, ndërsa Portugalia me Uruguain do të ndeshen në datën 28 nëntor.

Sfidë tjetër interesante është ajo midis Anglisë dhe SHBA-së që do të luhet me 25 nëntor, ndërsa përballja midis Levandovskit dhe Mesit do të jetë në 30 nëntor.

Më poshtë keni të gjitha përballjet dhe datat përkatëse:

grupi a

grupi b

grupi c

grupi d

grupi e

grupi f

grupi g

grupi h

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura