Zbulohen prapaskenat, Milani kërkoi Paulo Dibalën në merkaton e verës, por…

| 16:46
SHPËRNDAJE

Milani transferoi disa lojtarë në merkaton e verës, disa prej të cilëve tashmë po tregojnë një formë shumë të mirë.milann

Madje në merkaton e verës kuqezinjtë tentuan të transferonin edhe Paulo Dibalën, pikërisht në atë kohë kur flitej se argjentinasi do të largohet nga Juventusi. Shumë emra skuadrash qarkullonin se mund të merrnin shërbimet e sulmuesit, por Milani nuk u përmend shumë.

Megjithatë “Corriere dello Sport” ka zbuluar një prapaskenë, ku thuhet se Dibala kërkohej nga “Djalli”. 26-vjeçari ishte një dëshirë e madhe e trajnerit Xhampaolo, dhe drejtuesit dëshironin t’ia plotësonin këtë kërkesë. dybala.juve.dybalamask.champions.2018.19.1080x648

Por, pas kontakteve me “Zonjën e Vjetër” dhe lojtarin, nuk u arrit një marrëveshje për transferimin e këtij të fundit në “San Siro”

PANORAMASPORT.AL

 

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.