Zaev, ultimatum Gruevskit: Të kanë mbetur edhe 24 orë

| 19:34
SHPËRNDAJE

Kreu i opozitës maqedonase, Zaev, së bashku me krerët e dy partive shqiptare, Ahmeti dhe Thaçi pritën sot në një takim kryeministrin e Maqedonisë, Nikolla Gruevskin.

Zoran Zaev, kreu i opozitës

Mirëpo ky i fundit, nuk u paraqit në takim. Kjo ka bërë që kriza politike në Maqedoni të shkojë drejt thellimit, ndërsa Zaev i ka lënë ultimatum Gruevskit se e pret deri nesër. Nëse Gruevski nuk vjen as ditën e nesërme në takim, atëherë nuk do të ketë më bisedime për marrëveshje. 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

1 KOMENT

Comments are closed.