Xhaka kërkon falje për festimin me shqiponjë, Shaqiri ironizon: Duke parë ndeshjen në male…

SHPËRNDAJE

Skuadra e Zvicrës është grumbulluar në hotelin Nati në prag të ndeshjeve që do të luhen këtë javë.

Helvetët të drejtuar nga trajneri Petkoviç, kanë dhënë dhe një konferencë për shtyp ku të pranishëm kanë qenë dhe disa lojtarë si Stefan Lishtajner, Grant Xhaka, Jan Somer, Xherdan Shaqiri dhe Johan Zhuru.

sdfhdgfgxd

Në një moment gjatë konferencës lojtarët kanë kërkuar falje për festimin me shqiponjë në Botëror.

sdhfsdg

Xhaka tha: Do të isha budalla po ta bëja përsëri. Nuk do të ndodhë më.

NATI-WM19322

Ndërkohë që Litshajneri u shpreh: Kërkoj falje, nuk dua që t’i hap problem dikujt.

“Sigurisht, unë kërkoj falje nëse njerëzit u ndjenë të sulmuar, duke parë ndeshjen nëpër male…”, ishte kjo deklarata e lojtarit tjetër shqiptar, Xherdan Shaqiri, duke bërë dhe ironi.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.