“Vuri në diskutim dekretin për 30 qershorin e u tregoi gishtin shqiptarëve”- OSBE reagon pasi Presidenti Meta shpalli ‘non grata’ Borchardt

| 19:13
SHPËRNDAJE

Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi nga zyra qendrore e OSBE në Vienë.

Në një përgjigje për News24, OSBE thotë se ‘po i kushtojmë vëmendje notës verbale nga presidenti’.

osbe-vienaaaa

Si një partner i Shqipërisë, inkurajojmë dialog. Inkurajojmë bashkëpunim mes te gjitha institucioneve”, thuhet ndër të tjera në përgjigjen e OSBE.

Presidenti meta e shpalli ‘non grata’ ambasadorin e OSBE me pretendimin se “Bernd Borchardt, i cili vuri në diskutim Dekretin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta për zgjedhjet vendore në Shqipëri të muajt qershor 2019 dhe që publikisht i tregoi gishtin qytetarëve shqiptarë, nuk është i mirëpritur në Institucionin e Presidentit të Republikës”./ Top-channel

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

1 KOMENT

Comments are closed.