Vrasja me armë zjarri në Prezë/ Një telefonatë ndali viktimën në rrugë, punonte si…

| 18:43
SHPËRNDAJE
 

Ende nuk dihen motivet e vrasjes së 71 vjeçarit, Abdulla Budlla, nga fshati Hametaq në zonën e Prezës.

budlla

I moshuari punonte si taksist pa licencë, duke transportuar fshatarët në zonë.

Vendi ku ka ndodhur krimi nuk është i mbuluar me kamera sigurie, çka e bën më të vështirë për hetuesit zbardhjen e autorëve të ngjarjes.

“News 24” bën me dije se dyshohet se të moshuarit i është bërë paraprakisht një telefonatë, çka ka dalë nga makina dhe më pas është qëlluar me armë zjarri nga një distancë prej 4-5 metrash nga një makinë në lëvizje.

VIKTIMA FUSHE PREZE

Në vendin e ngjarjes ka shkuar edhe drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupi. Momentalisht nuk ka një pistë kryesore hetimore për krimin e rëndë.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.