Vrasja makabre e gruas dhe farmacistit/ Policia greke nuk ka më dyshime për ngjarjen. Çfarë treguan kamerat e sigurisë dhe dëshmia e së bijës

Oct 18, 2020 | 2:30
SHPËRNDAJE

Vrasja makabre e gruas dhe farmacistit/ Policia greke nuk ka më dyshime për ngjarjes. Çfarë treguan kamerat e sigurisë dhe dëshmia e së bijës

vIEAQmac

Policia e sigurisë me përvojë vlerëson se i dyshuari kryesor për vrasjen e dyfishtë në Loutraki, ka shumë të ngjarë të ishte arratisur në atdheun e tij, Shqipëri.

Duke përdorur materiale vizuale nga kamerat e sigurisë, policia dallon natën e krimit, pranë shtëpisë së fshatit të 43-vjeçares, figurën e një burri, që përputhet me karakteristikat e këtij personi.

Shqiptari është ish-partneri i viktimës, i dënuar më parë për disa vepra penale.

Gruaja fatkeqe dhe farmacisti 42-vjeçar, me të cilin ajo kishte një marrëdhënie kohët e fundit, u vranë në mënyrë brutale.

Vajza e saj, fryt i martesës me një biznesmen në ishullin grek të Mykonos, thuhet se u tha autoriteteve se nëna e saj “i kishte dhënë fund një marrëdhënieje me një person të dhunshëm dhe shtypës”, duke vënë në dukje se “nuk e imagjinoja kurrë se kjo marrëdhënie do të ishte fatale për të”, citon tv grek ant1.

Gruaja ishte njohur me shqiptari pikërisht në këtë ishull. Kur u largua nga zona për në Loutraki, ai nuk mund ta pranonte vendimin e gruas, duke e vizituar vazhdimisht.

Policia beson se ai kishte çelësat e shtëpisë së gruas në Loutraki dhe Flampouro. Kjo shpjegon faktin se çifti u befasuan kur autori hyri në shtëpi dhe i vrau ata me një mjet të mprehtë, hanxhar ose sëpatë.

Autori i vrasjes së dyfishtë u arratis nga vendi i ngjarjes me makinën e gruas, e cila mori flakë, ndërsa u kujdes për shkatërrimin e celularëve të viktimave, si dhe armën e krimit.

LEXO EDHE

Vrasja e ukrainases dhe farmacistit. Në të njëjtën ditë me shqiptarin u zhduk edhe një mik i viktimës. Hipotezat që ngre policia

“Ose unë ose askush”/ Të tjera detaje nga vrasja e çiftit në Greqi. Autori shqiptar dyshohet se…

Vrasja që tronditi edhe ekspertin ligjor/ Flet e bija e gruas ukrainase që e vrau barbarisht shqiptari. “Çelësi” që hetuesit besojnë për zbardhjen e plotë të krimit

Krimi makabër në Greqi/ Shqiptari i akuzuar u ndalua nga policia pak orë pas vrasjes, rastësisht. Dyshohet se është arratisur drejt…

Vrasja mizore e ukrainases dhe farmacistit në momente intime. Zbardhet raporti mjeko-ligjor për viktimat. Çfarë mori shqiptari prej tyre

Publikohet foto/Ky është shqiptari që akuzohet për vrasjen me hanxhar të ish-partneres ukrainase dhe të dashurit të saj grek

Shqiptari i dyshuar e ndoqi çiftin si hije për ditë të tëra pa u kuptuar deri në momentin e vrasjes/ Detaje nga plani “satanik”

Detaje të reja nga vrasja mizore e çiftit në Greqi. Mediat greke: 45 vjeçari shqiptar dyshohet se…

Shqiptari masakroi me hanxhar çiftin e biznesmenëve/ Zbardhet dëshmia e nënkryetarit të Bashkisë: Gruaja bleu një tokë për të ndërtuar një shtëpi. Synonte…

© Panorama.al

Te lidhura