Vrasja e të riut shqiptar në Brooklyn, flet kushëriri: U rrita me të, po përpiqemi të mbajmë prindërit, por…

SHPËRNDAJE

Ende ne kerkim autori a autoret e vrasjes se shqiptarit Grei Frasheri, 23 vjecar, qe u vra me arme zjarri ne Bay Ridge ne Brooklyn. Mediat e huaja kane publikuar te dhena te tjera per tragjedine qe pesoi familja Frasheri, qe humbi djalin e saj ne rrethana qe ende nuk dihen.

grei

Të shtënat ndodhën rreth orës 5:45 të mëngjesit më 7 shtator në afërsi të rrugës 93 dhe Avenue 4, më pak se gjysmë milje nga shtëpia e viktimës.

Policët u thirrën në vendngjarje për një sulm dhe kur arritën, gjetën Grei Frasheri, 23 vjeç, nga Bruklini, me një plagë me armë zjarri në qafë, tha NYPD.

Frashëri u dërgua në një spital ku ai u shpall i vdekur, tha policia.

Familja dhe miqtë e emigrantit 23 vjeçar shqiptar morën pjesë në mëngjesin e së martës në ceremoni.

“Ne jemi duke u përpjekur të qëndrojmë të fortë për prindërit”, tha Kristi Leka, kushëriri i viktimës. “Por eshte shume e veshtore te përpiqesh t’i mbash ata, nuk mundesh. Është e vështirë”- thote ai.

Nuk dihej ende se çfarë nxiti grindjen që u bë vdekjeprurëse. Asnjë arrestim nuk është bërë.

Këshilltari Justin Brannan ndau një foto të Frashërit të martën dhe u lut për ndihmë për gjetjen e vrasësit të tij.

“Familja e tij po lutet për ndihmën e publikut në gjetjen e autorit,” shkroi Brannan.

Familja e Frashërit thotë se 23-vjeçari ishte një “fëmijë i shkelqyer”.

“Unë u rrita me të gjithë jetën time”, tha Leka. “Ai kishte një buzëqeshje rrezatuese, ai është një zotëri që po largohet.”

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.