Vrasja e informatorit të policisë, flet babai: Të gjendet autori, janë përdorur dy armë (VIDEO)

SHPËRNDAJE

Babai i Alket Muhos, informatorit të policisë për arat me kanabis në Tepelenë, kërkon nga shteti të gjejë dhe të vërë para përgjegjësisë autorët e vrasjes së të birit.

Ai thotë se nuk ka dijeni mbi arsyet se pse i ekzekutuan djalin, duke u shprehur se nuk është në dijeni të ndonjë konflikti që mund të ketë pasur.

“Nuk kam ndonjë dyshim pse mund te ketë ndodhur vrasja e djalit. Nuk kishim konflikte të hapura që mund të na sillte këtë fatkeqësi. I bej apel shtetit të gjendet autori. Djalin ma kane vrare me dy armë, me çifte dhe me automatik. Kanë qëlluar me automatik njëherë dhe pastaj me çifte tek koka.”- thotë babai.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak"S’ke nevojë me i dhënë kujt asisend", u denoncua nga qytetari, arrestohet polici në Gramsh
Artikulli tjetër“Shefa policie ordinerë”, Rama përjashton live deputetin e PS që protestoi kundër policisë

S'KA KOMENTE

Comments are closed.