Akuzohen se vranë babë e bir/ Kalon në SPAK dosja për Ardjan dhe Florenc Çapjan

Apr 8, 2021 | 16:38
SHPËRNDAJE

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, ka marrë në shqyrtim dosjen penale kundër Ardjan Çapjas dhe Florenc Çapjas.

Xhaxha dhe nipi i tij, si dhe 4 anëtarë të tjerë të grupit akuzohen se morën pjesë në ekzekutimin e Gentian dhe Nezir Beqirit, vrasje e dyfishtë e ndodhur në vitin 2012.

Ardian-Çapja

Prokurori i Elbasanit, Ritvan Sukaj ka shpallur moskopetencën duke vendosur që aktet hetimore kundër këtij grupi kriminal, t’i kalojnë për hetime të mëtejshme SPAK-ut.

Argumenti qe i ka kaluar SPAK për grup të strukturuar kriminal dhe dhënia e urdhëravre për ekzekutimin e personave.

Ardjan Çapja përfundoi në prangat e policisë më 29 mars, ndërsa në kërkim është Florenc Çapja. Arrestimi i Ardian Çapjas ndodhi pak ditë më parë gjatë operacionit të koduar “Krasta 2021”për vrasjen e Gentian dhe Nezir Beqirit në vitin 2012.

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.