Vllaznia merr kreun, Kukësi nis ngjitjen. Ja renditja pas javës së 6-të

| 18:58
SHPËRNDAJE

Është mbyllur edhe java e 6-të e Kategorisë Superiore, ku përsëri ka ndryshuar renditja mes skuadrave.

kategoria superiore

Vllaznia rikthehet në vend të parë pas fitores ndaj Bylisit, duke kaluar Partizanin, i cili nuk shkoi më shumë se barazimi pa gola në derbi.

Kastrioti dhe Kukësi ndajnë vendin e 3-të dhe të 4-t, me nga 10 pikë. Ndjek Teuta në vendin e 5-të me 8 pikë, ndërsa Laçi renditet i 6 me 7 pikë. Një pikë më pak ka Tirana e vendit të 7-të, e cila ndiqet nga Skënderbeu dhe Bylisi, ndërs Apolonia mbyll renditjen.

bandicam 2020-12-05 18-45-34-853

PANORAMASPORT.AL

 

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.