Vjen triumfi për Vllazninë në Ligën e Kampionëve, fiton me përmbysje ndaj ekipit estonez

SHPËRNDAJE

Vllaznia për femra ka arritur të marrë një fitore të vyer përballë ekipit Parni nga Estonia. Vajzat kuqeblu ishin mundur në takimin e parë nga Sarajevo me rezultatin 5-0, mirëpo kanë arritur të reagojnë në takimin e dytë. Pas 12 minutave lojë ato e panë veten në disavantash.

Vllaznia-EKSPRES-750x430

Megjithatë, Franja 6 minuta më vonë shënoi dhe barazoi takimin, duke vulosur edhe rezultatin e pjesës së parë. Sapo nisi pjesa e dytë, në minutën e 48-të, Gjini i dha avantazhin ekipit, ndërs Doci shënoi dhe golin e 3-të që do të ishte i fundit i takimit. Të hënën Vllaznia do të përballet me moldavet e Agarista-Ssanenni Noi. Nëse arrin të fitojë më golaravazh shkdoranet do të shkonin në fazën tjetër.

vllaznia-parnu-formacione

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.