Vjen në jetë Duam, Alban Skënderaj dhe Miriam Cani bëhen prindër për herë të dytë. Zbulojnë arsyen pse pikërisht ky emër: Një shtyllë ku…

| 13:11
SHPËRNDAJE

Këngëtarët Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë vërë prindër për herë të dytë. Çifti kanë mirëpritur në jetë djalin e tyre të pagëzuar me emrin “Duam”.

Në një postim në Instagram, Albani i uroi mirëseardhjen në këtë botë foshnjës, duke thënë se do e duan deri në frymën e fundit.

Ai zbuloi se kënga “Duam” ishte e dedikuar pikërisht për djalin e tyre, gjë të cilën e lanë enigmë deri sot.

Gjithashtu, Albani shpjegoi pse zgjodhëm emrin “Duam” për të porsalindurin.

“DU-AM-ELI, edhe inicialet e emrave tane si prinder jane aty ne mes si nje shtylle ku Duam-i dhe motra e tij Ameli mund te mbeshteten gjithmonë,”- shkroi ai.

Postimi i plotë:

Mire se erdhe ne jete Duam.

Ne do te duam deri sa fryme me te mos kemi. Ashtu si e do natyra diellin e si e duan yjet qiellin. Gjithmone me shume se dje e me pak se neser. Ndoshta nuk te falim dot nje kurore por ti do jesh perjetesisht Princi jone Duam. Do bejme gjithcka qe eshte ne doren tone qe ti te rritesh me shendet, qe ti te rritesh me dinjitet. Te perqafosh te miren dhe te luftosh padrejtesite. Te jesh tolerant, i duruar por i guximshem dhe i vendosur kur duhet. Te dish nga ke ardhur dhe ku do te shkosh. Te jesh vetvetja dhe gjithmone krenar per veten. Te duash e te te duan.

Eshte detyrim moral ndaj jush qe na keni dhuruar dashuri e keni qene pjese e gezimeve dhe hidherimeve tona te ndajme arsyen pse zgjodhem kete emer edhe pse mund ta imagjinoni.

Duam (përveç se nje fjale e embel, e paster dhe kuptimplot shqipe) vjen nga emri i kenges me te cilen ne kurorezuam martesen tone para pak muajsh, dite e cila perkon me momentin e paharrueshem kur zbuluam qe Duam-i kishte nisur rrugen e tij per te ardhur ne jete. Ishim duke xhiruar klipin dhe duke e kenduar cdo dite ate kenge ndaj e kemi ndjere gjithmone shume edhe si kengen e tij. DU-AM-ELI, edhe inicialet e emrave tane si prinder jane aty ne mes si nje shtylle ku Duam-i dhe motra e tij Ameli mund te mbeshteten gjithmone.

Mire se vjen ne familje biri jone. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Te DUAM.

       

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.