Vizita e Gjonaj në qelinë e Aldo Bares/ Noka: A po shantazhon dikë Edi Rama duke i çuar ministren??

SHPËRNDAJE

Gjatë inspektimit në burgun e Peqinit ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj kontrolloi nga afër ambientet e burgut dhe dha porosi të veçanta për rregullimin e disa elementëve të tyre. Mesohet se ajo ka vizituar disa qeli ku ndodhen te burgosur, mes te cileve edhe ate te kreut te Bandes se Lushnjes, Aldo Bares dhe te Enver Dondollakut.

Mesohet se ministrja gjithashtu u takua me të burgosur e familjarë të tyre, të cilët i kanë shprehur ministres problematika të ndryshme, pjesa më e madhe e të cilave lidheshin më sistemin gjyqësor.

etilda-gjonaj-480x270

Sakaq, pas ketij lajmi ka reaguar deputeti i PD Flamur Noka, i cili me nje postim ne rrjetet sociale ngre pyetjen “Cfare mesazhi po perpiqet te percjell ministrja me kete vizite ??? A po shantazhon dike Edi Rama duke i cuar ministren Aldo Bares?”

REAGIMI I NOKES

Ministrja e drejtesise sot zhvilloi nje vizite ne burgun e sigurise se larte ne Peqin .Dhe çuditerisht i shkon ne qeli Aldo Bares. Te jete valle rastesi apo e planifikuar ???Cfare mesazhi po perpiqet te percjell ministrja me kete vizite ??? A po shantazhon dike Edi Rama duke i cuar ministren Aldo Bares? Si shpjegohet nje ndjeshmeri e tille e Edi Rames per kushtet e Aldo Bares kur nderkohe nuk ja ndjeu fare dhe i flaku me nje te rene te lapsit 26 mije familje qe nuk kane as buke per femijet …A e pate se si ministrja lumturohej kur kreret e bandes Lushnjes flisnin me gjuhen e Edi Rames????A tregon ky kontrast se Edi Rama nuk eshte Kryeminister i shqiptareve por i bandave dhe krimit ??

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakArdit Gjebrea poston foton pikëlluese, mesazhi i dhimbshëm që jep
Artikulli tjetërPamjet e çuditshme të turistes ruse që i habitën të gjithë, ja ç'ndodhi në mes të detit

S'KA KOMENTE

Comments are closed.