Vijon të digjet nga zjarret, Australia përballë një tjetër emergjence

| 17:27
SHPËRNDAJE

Ndërsa zjarret masive vijojnë të djegin hektarë të tërë toke, Australia kërcënohet edhe nga një tjetër rrezik.

Janë më shumë se 100 mijë bagëti të ngordhura nga zjarret që duhet të groposen sa më shpejt për të ndaluar një emergjencë të mundshme biosigurie.

23057764-7856851-image-a-1_1578319488146

Një pjesë e ushtrisë së vendit është angazhuar në hapjen e varreve masive, për groposjen e tyre, por puna e tyre vështirësohet shumë nga temperaturat e larta nga zjarret në ato zona.

Autoritet vendase i frikësohen shkatërrimit të tufës ndërkombëtare të kafshëve, pasi shumë kafshë po ngordhin nga nxehtësia dhe tymi.

23057746-7856851-image-a-2_1578319502070 23057762-7856851-image-a-4_1578319525369 23057756-7856851-image-a-3_1578319516645 23057752-7856851-image-a-5_1578319555257

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.