VIDEOT E SHERRIT/ Tensione, akuza dhe ofendime në Kuvend, seanca ndërpritet teksa Berisha lidhet live nga FB

Nov 24, 2022 | 10:44
SHPËRNDAJE

Seanca plenare e të enjtes është përfshirë nga tensionet dhe debatat qe në nisje të saj.

Shkak u bë mos dhënia e fjalës nga kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, për kryetarin e PD, Sali Berisha.

Berisha pasi foli Taulant Balla iu drejtua foltores dhe kërkoi fjalën, por Nikolla nuk pranoi.

Në këtë moment në foltore “mësynë” të gjithë deputetët e PD, që kërkuan të respektohet fjala për opozitën.

Mes tensioneve mazhoranca votoi me 71 vota pro diskutimet me 6 orë për portin e Durrësit.

Nga ana tjetër, Berisha paralajmëroi qëndresë të opozitës në Kuvend nëse nuk respektohet koha e diskutimeve dhe e quajti Ramën “burracak dhe frikacak”.

Më pas Kuvendi e ndërpreu lidhjen live, ndërsa Berisha ishte lidhur përmes Facebook të tij.

GARDA ne kuvend berisha tensione garda kuvend berisha rama garda rama berisha kucend

garda berisha rama Berisha bllokon foltoren garda kuvend garda rama i bie ballit kuvend berisha berisha24 garda berisha foltore berosha foltore garda kuvendi 24 nentor Sali Berisha-Porti-Durresit4

© Panorama.al

Te lidhura