VIDEOLAJM/ Ushtria me makina të blinduara në rrugët e kryeqytetit për të monitoruar të pabindurit e orareve të lëvizjes

| 14:01
SHPËRNDAJE

Forcat e Armatosura vazhdojnë punën e tyre në terren për të monitoruar qytetarët e pabindur ndaj rregullave të qeverisë për tu izoluar.

forcat e armatosura tirane makina izolim koronavirus ushtria1

Makinat e blinduara të ushtrisë shihen duke qarkulluar në rrugët e Tiranës për të displinuar qytetarët.

FA që prej ditës së premte i ka ardhur në mbështetje Policisë së Shtetit për të monitoruar situatën, pasi shumë prej banorëve nuk kanë zbatuar oraret e vendosura nga qeveria për të lëvizur në rrugë.

Ushtria do vazhdojë që të qëndrojë në rrugë çdo ditë nga orët e para të mëngjesit deri pasdite.

Ndërkaq janë njoftuar masa të ashpra ndaj qytetarëve të pabindur, ndërsa kryeministri Edi Rama është shprehur se do ta pësojnë keq.

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.