VIDEO/ Vidhte prej 25 vitesh ulëset e biçikletave, rrëfimi i pazakontë i shoferit kur u arrestua nga policia: E bëja sepse isha…

| 11:08
SHPËRNDAJE

Policia e prefekturës së Osakës në Japoni ka kapur rreth 5.800 shalë të biçikletave nga një strukturë ruajtjeje me qira dhe arrestoi një shofer kamioni me akuzën e vjedhjes.

photo_l

Hiroaki Suda, 57 vjeç, u arrestua në 13 shkurt pasi një kamerë sigurie e kapi duke vjedhur dy shalë biçiklete me vlerë afërsisht 8,000 ¥ në 29 dhe 30 nëntor në një stacion treni dhe një parking për biçikletat në Higashiosaka.

Suda ka pranuar akuzat, ndërsa policia e citoi atë të premten të thoshte: “Unë fillova të vidhja shalët e biçikletave rreth 25 vjet më parë në Tokio dhe Osaka për të lehtësuar stresin në punë dhe, gradualisht, mbledhja e tyre doli të ishte argëtuese.”

Policia u befasua kur kapi shalët e biçikletave dhe dyshon se Suda i vodhi ata ndërsa po udhëtonte nga qyteti në qytet.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.