VIDEO- “Vamos Leo”/ Gazetarët të ‘çmendur’ pas Messit, momenti kur brohorasin emrin e yllit argjentinas

Aug 11, 2021 | 14:15
SHPËRNDAJE

Nënshkrimi i Lionel Messit me Paris Saint-Germain ka entuziazmuar edhe gazetarët e pranishëm në konferencën e prezantimit.

Në video dëgjohen gazetarët teksa thërrasin emrin e yllit argjentinas.

‘Messi, Messi’ dhe ‘Vamos Leo’” brohorisnin gazetarët. Kjo bëri që 34-vjeçari të fillonte të qeshte.

Argjentinasi iu drejtua mediave pasi përfundoi transferimin e tij të suksesshëm në PSG.

Ai foli për vendimin e tij për t’u bashkuar me gjigantët francezë dhe qëllimet e tij për sezonin e ardhshëm ndërsa foli me shokët rinj në skuadër.

“Para se të largohesha nga Barça, u thashë tifozëve: Unë gjithmonë do të jem mirënjohës për dashurinë e treguar. Është shtëpia ime. Kam përjetuar shumë që nga fëmijëria ime. Ata e dinin që unë do të shkoja në një ekip konkurrues sepse jam fitues. Nuk kisha asnjë dyshim se PSG ndau qëllimet e mia. Të shohim nëse takohemi përsëri me Barçën.

Unë e kam ndjekur Ligue 1 sepse kam miq këtu, siç thashë. Ligue 1 është një kampionat që ka përparuar mirë vitet e fundit, veçanërisht falë PSG-së. E bën atë më konkurruese. Konkurrentët gjithashtu po përparojnë dhe duan të mposhtin Parisin. Do të jetë një stadium i ri, kundërshtarë të rinj”, tha nder te tjera Messi.

© Panorama.al

Te lidhura