VIDEO/ Ura e Zogut monument kulture dëmtohet nga prurjet e shumta të shiut dhe…

| 17:47
SHPËRNDAJE

Reshjet e dendura te shiut nuk kane kursyer as Urën e Zogut në Milot e cila është monument kulture.

Nga prurjet e shumta të lumit të Matit, trasea e urës ka pësuar plasaritje dhe ka humbur rreth dy metra.

Monumenti rrezikon te shembet plotësisht, teksa alarmi për këtë situate është dhënë prej kohesh, pasi këmbët janë gërryer nga shfrytëzimi pa kriter i lumit.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.