VIDEO/ Toka ‘përpin’ autobuzin, humbin jetën gjashtë persona, plagosen 16 të tjerë

| 9:47
SHPËRNDAJE

Të paktën gjashtë njerëz kanë humbur jetën dhe 16 të tjerë kanë mbetur të plagosur pasi një gropë e madhe e hapur në rrugë gëlltiti një autobus.

autobuzi

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Kinën veriperëndimore, ndërsa në gropë ka rënë një autobus i transportit public, që sapo kishte ndalur  në qytetin e Xining, provincën Qinghai të hënën pasdite.

Pamjet dramatike tregojnë pasagjerët që ishin duke hipur në autobus në momentin që ndodhi shembja, e cila përpiu kokën e autobuzit më pas të gjithë atë.

autobuzi 1

Një i ri shpëtoi një fëmijë dhe më pas u kthye për të shpëtuar disa të tjerë. Por kur po përpiqej të ndihmonte gruan që të mos minte në gropë, rruga u zhyt për jherë të dytë duke e marrë edhe atë nën të, e duke i marrë

Pamjet nga vendi i ngjarjes të martën në fillim treguan se punonjësit e shpëtimit duke ngritur autobusin nga vrima duke përdorur një vinç të madh.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.